Nutrisiq
DiscoveryAdditivesCompareContributeBlog
Search catalog
Nutrisiq

Independent and transparent food intelligence — facts without ads or hidden commercial bias.

Tooteandmete baas toetub Open Food Facts andmetele ja kohalikele kontrollitud kirjetele.

Tools

  • Product Search
  • Food Comparison
  • Additives Registry
  • Supplements

Science & Methodology

  • 5-Layer Methodology
  • Food Score FAQ
  • NOVA Processing FAQ
  • Frequently Asked Questions

Community & Info

  • Food Blog & Insights
  • Add a Product
  • Suggest correction

© 2026 NutriSIQ. All rights reserved.

Privacy & Terms·Reklaamivaba toiduteave
HomeDiscovery
Additives
Compare

Discover food products with clearer quality signals and better context.

Search by food, brand, ingredient, or barcode, then compare health, processing, label information quality, environmental signals, and data confidence in one calm workspace.

Popular::oat milkgreek yogurtprotein barpeanut butter

Filter rail

No active filters

Refine by category, brand, country, and evidence.

Category

Country

Brands

Evidence and completeness

Data confidence

Discovery workspace

Food results for “Pet”

Start broad, then refine by category, brand, and evidence.

Products surfaced

9237

Sort mode

Best match

Sort mode

Scoring intelligence

Food scoring results for “Pet”

9237 products surfaced. The strongest nutritional profile currently belongs to Celnat Flocons de sarrasin, while Auchan Fromage frais nature 0% matiere grasse has the strongest supporting data confidence.

Results canvas

Compare product quality

The card layout keeps scanning clear and fast on larger displays.

Plant-based

Celnat

Flocons de sarrasin

Celnat Flocons de sarrasin packshot

Flocons de sarrasin

Plant-based · Plant-based

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreA

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Plant-based

La vie claire

Muesli fruits rouges

La vie claire Muesli fruits rouges packshot

Muesli fruits rouges

Plant-based · Plant-based

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA3

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Plant-based

La vie claire

Muesli fruits amandes et graines de tournesol

La vie claire Muesli fruits amandes et graines de tournesol packshot

Muesli fruits amandes et graines de tournesol

Plant-based · Plant-based

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA3

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Dairies

U

Fromage blanc frais nature, 0%MG, 6x60g

U Fromage blanc frais nature, 0%MG, 6x60g packshot

Fromage blanc frais nature, 0%MG, 6x60g

Dairies · Food

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA3

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Dairies

Auchan

Fromage frais nature 0% matiere grasse

Auchan Fromage frais nature 0% matiere grasse packshot

Fromage frais nature 0% matiere grasse

Dairies · Food

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA1

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Plant-based

Bjorg

Muesli fibres son de blé figues pruneaux

Bjorg Muesli fibres son de blé figues pruneaux packshot

Muesli fibres son de blé figues pruneaux

Plant-based · Plant-based

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA1

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Plant-based

Gayelord Hauser

Muesli superfruits

Gayelord Hauser Muesli superfruits packshot

Muesli superfruits

Plant-based · Plant-based

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA3

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Plant-based

Bjorg

Mes Galettes Nature Bio

Bjorg Mes Galettes Nature Bio packshot

Mes Galettes Nature Bio

Plant-based · Plant-based

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA1

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Plant-based

Gerblé

Muesli aux fruits

Gerblé Muesli aux fruits packshot

Muesli aux fruits

Plant-based · Plant-based

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA1

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Plant-based

Muesli

Quaker Muesli Amandes, noisettes & raisins

Muesli Quaker Muesli Amandes, noisettes & raisins packshot

Quaker Muesli Amandes, noisettes & raisins

Plant-based · Plant-based

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA4

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Plant-based

Jardin BIO

Muesli aux graines gourmandes

Jardin BIO Muesli aux graines gourmandes packshot

Muesli aux graines gourmandes

Plant-based · Plant-based

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA3

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Plant-based

Joseph Favrichon

Muesli lin et fibres - céréales

Joseph Favrichon Muesli lin et fibres - céréales packshot

Muesli lin et fibres - céréales

Plant-based · Plant-based

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA3

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Dairies

DANONE

Skyr

DANONE Skyr packshot

Skyr

Dairies · Food

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA3

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Dairies

Milsa

Skyr Natur

Milsa Skyr Natur packshot

Skyr Natur

Dairies · Food

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA3

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Dairies

Desira

Skyr Natur

Desira Skyr Natur packshot

Skyr Natur

Dairies · Food

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA3

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Dairies

Milbona

Skyr Pur, Nur 0,2% Fett

Milbona Skyr Pur, Nur 0,2% Fett packshot

Skyr Pur, Nur 0,2% Fett

Dairies · Food

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA3

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Dairies

Milbona

Skyr bianco

Milbona Skyr bianco packshot

Skyr bianco

Dairies · Food

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA3

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Dairies

Milbona

SKYR Ricetta Islandese Bianco

Milbona SKYR Ricetta Islandese Bianco packshot

SKYR Ricetta Islandese Bianco

Dairies · Food

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA3

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Dairies

Milbona

Skyr Vanille

Milbona Skyr Vanille packshot

Skyr Vanille

Dairies · Food

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA4

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Plant-based

Landfein

ALDI MILSANI Skyr Frucht 500 g 1,69 Becher (1 kg = € 3,38

Landfein ALDI MILSANI Skyr Frucht 500 g 1,69 Becher (1 kg = € 3,38 packshot

ALDI MILSANI Skyr Frucht 500 g 1,69 Becher (1 kg = € 3,38

Plant-based · Dairies

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA1

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Plant-based

Hema

Flocon d'avoine biologiques

Hema Flocon d'avoine biologiques packshot

Flocon d'avoine biologiques

Plant-based · Plant-based

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreAIngredients incomplete

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Plant-based

Sainsbury's

Wholewheat biscuits

Sainsbury's Wholewheat biscuits packshot

Wholewheat biscuits

Plant-based · Plant-based

78/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA3

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Dairies

Isey

Skyr maustamaton

Isey Skyr maustamaton packshot

Skyr maustamaton

Dairies · Food

76/100

Nutrition score

Nutri-ScoreANOVA3

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product
Plant-based

Le Bio De Manon

Flocons d'avoine

Le Bio De Manon Flocons d'avoine packshot

Flocons d'avoine

Plant-based · Plant-based

76/100

Nutrition score

Nutri-ScoreA

high confidence from label, nutrition, and source coverage

View product

Page 247 · showing up to 24 results

PreviousNext